Söyleşi

Aslıhan Arık: Rehber olacağımı rüyamda gördüm

Onu instagram’dan tanıdım. “Mucizeler seninle” ismiyle açtığı hesabının adı bile beni kendine çekmeye yetti. Hem paylaşımları çok güzel, hem de kendisi çok eğlenceli. O işinden kovulup gördüğü bir rüyayla rehber olan, kendisini kızdıran bilinçaltıyla ona yol göstermesi için atarlı giderli konuşan, kendisine garip sorular soran takipçilerine garip cevaplar vermekten çekinmeyen cesur bir kadın(Cevapları görünce bana hak vereceksiniz.) Üstelik “Mucize” kelimesini sadece hesap adında değil, hayatında da yeri var. Çünkü o mucizeyi hayatında yaratmayı başarmış biri. Ona sosyal medyadan ulaştım. Söyleşi yapmayı istediğimi belirtince hemen kabul etti. İnsanın kendini rahatlıkla açabileceği biri. Zaten konuşurken ben başladım ağlamaya. Öyle hüngür hüngür değil canım. Biraz duygulandım sadece ama kadıncağız söyleşi mi yaptı bana terapi mi yaptı belli değil.

REHBER OLACAĞIMI RÜYAMDA GÖRDÜM

Ruhsal eğitmen olmaya nasıl karar verdiniz? Sizi buna iten neydi?

Ben bir okulda rehber öğretmenliği yapıyordum. Her şey yolundaydı. Birden işimden kovuldum. Kendi alanımda iş araştırmaya başladım ama bir türlü bulamadım. Çok fazla sertifikam, eğitimim olduğu halde bir türlü iş bulamıyordum. Bütün kapılar çat çat yüzüme kapanıyordu. En sonunda bilinçaltıma, “Öyle yatıp durma! Ya bana bir işi çek ben kendimi orada bulayım ya da bana bir yol göster” dedim. Bir süre geçtikten sonra rüyamda kendimi spiritüel öğretmen olarak gördüm. Rüyama göre; bir Instagram hesabı açmam, oraya spiritüel eğitmen yazmam gerekiyordu. Hatta seansın ücretini bile görmüştüm. Yani mesaj çok netti.

Peki, bunu hemen uygulamaya geçtiniz mi?

Önce afalladım. “Ben kendi halinde, iki çocuklu bir kadınım. Nasıl yapacağım bunu?” dedim. İnsanlar deli mi, kim bana o kadar para verir ki diye düşündüm. Üstelik bu konuda hiç eğitimim olmadığı gibi, teknolojiden de hiç anlamıyordum. Fakat gelen cevap çok açıktı. “Çok çılgınsın ama dediğini yapacağım” dedim ve işe koyuldum. Instagram hesabını kardeşime açtırdım. Aynen rüyamdaki gibi spiritüel eğitmen yazdım ve randevu için de numaramı ekledim. Tek yaptığım buydu.

Kişileri nereden buldunuz?

Ben bulmadım ki. İnsanlar sanki beni bekliyordu. Ben aklımdan geçen bir şeyi paylaşıyordum sadece ve beğeniler yağıyordu. Ardından seanslar yapmaya başladım. Fakat rüyamda gördüğüm miktar bana fazla geldiği için ben bari biraz düşüreyim dedim. Ama düşürdüğümde seanslar birden kesildi, bana görünen miktardan yapınca aynı hızıyla devam etti. Buradan anladım ki sen hayata direnince o da sana direniyor. Biz, küçük mantığımızla yüce plana karşı çıkmamalıyız. Ne yapacağınızı bilemiyorsanız; bilinçaltınıza sorun. Ona her konuda danışabilirsiniz. Sorun ve bırakın. Birkaç gün içinde cevap gelecektir. Yalnız, cevaba direnmeyin. Neyse odur. Yok öyle olmaz ki diye mantığınızı devreye sokarsanız; asla başarılı olamazsınız. Ya onu dinler mutlu olursunuz ya da mantığınızı dinler ömrünüzün sonuna kadar huzursuz olursunuz.

Deveyle selfie çekerken… (Evet, böyle şeyler de yapıyor)

BİLİNÇLATININ DİLİ

Kendinizi “Bilinçaltı Dili ve Mucizeler Eğitmeni” olarak tanımlıyorsunuz. Bunu biraz anlatabilir misiniz?

Bilinçaltı Dili ve Mucizeler Refik Korkmaz’ın bulduğu ve geliştirdiği bir öğretidir. Ben onun eğitmenliğini yapıyorum. Bilinçaltınin bir dili var ve bu dil evrenseldir.  Bilinçaltı doğru yanlış hayal gerçek gibi ayrımların farkında değildir. Sembollerle konuşur. Sözlerden çok resimlere tepki verir. Dili beş yaşındaki bir çocuğun dili gibi sadedir. Yorum yapmaz değerlendirmez. Bir bilgisayar programı gibi sadece verilerle ilgilenir. Bilinçaltı, bilinçli zihinden emir alır. Siz bunu bilinçli ya da bilinçsiz yapın bunu mutlaka kabul eder. Eğer bilinçli bir şekilde emir vermeyi başarırsanız bilinçaltında ki verileri değiştirebilir, yeni veriler girebilir ve istediğiniz hayatın gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. Bu eğitimin amacı insanlara bunu hatırlatmak.

Mucize nedir, o mu bizi bulur yoksa biz mi onu yakalamalıyız?

İnsanlar mucizeyi yanlış tanımlıyor. Olma ihtimali düşük olan bir durumun gerçekleşmesi mucize değildir; olasılıktır. Hayatında mucizelere tanık olmak isteyenler mantık dualitesinden çıkmalı ve buna izin vermeli. Mucize aklımızın ucundan bile geçmeyen güzelliklerin gelip hayatımızın baş köşesine oturmasıdır. Tabi buradaki sıkıntı yeni bir düşünce, his, ortam vs. insanı ürkütebilir. Kişi alışık olduğu durumda kalmak için gelen güzelliği sabote edebilir. İptal edebilir. Korkuları ile hareket edip kabul etmeyebilir. İşte burada kalp sesini dinlemek önemli size kendinizi iyi hissettiren, yüreğinize mutluluk veren bir şey yaşanmaya değer bir şeydir. Başta bunu kabul etmek gerekir.

Bilinçaltı ve mucizeler dili eğitiminden

Teslim olmak, kabule geçmek, olanı izlemek… Bunlar nasıl yapılır? Bir yolu, yöntemi var mıdır?

Bizler sadece et ve kemikten oluşmadık. Her şeyden önce ruhsal varlıklarız. İşimize gelsin ya da gelmesin yaşadığımız her şeyi biz seçtik. Ruhlarımız daha bu dünyaya gelmeden (aynı bu dünya hayatını tecrübe etmeyi seçtiği gibi)seçimler yaptı. Sadece bilinç üstümüz bunu hatırlamıyor. Öncelikle Ruhun bir planı olduğunu  kabul etmeliyiz. Akışa ne kadar teslim olursak, hayatla birlikte akmaya başlarız. Ne kadar hayatla akarsak o kadar anda kalırız. Anda kalan insan hayatına tanıklık eder. Hayatına tanıklık eden biri de çözülmez gibi görünenlerin anahtarlarını görür.

Ruhsal sürece odaklanmadan iyi hissetmek mümkün müdür?

Hepimiz birbirimizden farklıyız. Bizi biz yapan evrendeki düzeni de sağlayan bu aslında. Kişi nerede ne şekilde mutluysa ona odaklanmalı. Kimi maddi gerçeklerle mutlu olur, kimi ruhunu araştırır. Bunda bir yanlış yok. Önemli olan yine tekrarlıyorum mutluluk. Kimse kimseyi farklılıkların dan dolayı yargılamamalı. Ben bir hayalperest olarak gerçekçi insanlarla sohbet etmekten çok keyif alırım. Sonuç odaklı net bir insan olmayı onlardan öğrendim mesela.

BU KADIN TAKİPÇİLERİNE NASIL CEVAPLAR VERİYOR BÖYLE?! 

 

Penguenleri çok severim. Bence problem yok.

Ben de güzel irmik helvası yaparım. O olur mu?

 

 

 

 

 

 

 

Bu doğru işte. Ayy bir konuşuyor ki anlatamam…

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply