Arzular Hayaller

İstediğimiz Hayatı Yaşamalıyız!

İstediğimiz hayatı yaşamalıyız yoksa çok mutsuz oluyoruz. İnsanların çoğu bu yüzden depresyonda. Gün içinde “Nasılsın?” sorusuna verdiğimiz o samimiyetsiz “İyiyim” cevapları da hayatımızın ne kadar mekanik olduğunun bir kanıtı. Kalbimizden geçen hayatın kıyısından bile geçmiyoruz. Bu şekilde mutlu olmak tabi ki mümkün değil. Bu yüzden bir an önce hayatımızı kurtarmak zorundayız. Bunu yapmanın bir yolu var. Benim bu siteyi kurma amacım da zaten bu; istediğimiz hayata doğru bir adım atmamız ve bu yolda birbirimize yardım etmemiz.

İstediğimiz hayatı yaşamanın ilk adımı; içinde bulunduğumuz durumu fark etmektir. Tabi bunun için de önce sorgulamak gerekiyor. Çoğunun neden okuduğunu bile bilmediği o bölümden mezunsunuz diyelim; işletmeden. Okulu bitirdiniz, ilk bulduğunuz işe girdiniz; tekstil sektöründe bir fabrika. Bütün gününüz bilgisayar başında, size hiçbir anlam ifade etmeyen o sayıları Excel’e girerek geçerken; kendinize hiç “Ben bu işi neden yapıyorum” diye sordunuz mu? Durumunuzu sorguladınız mı? Ben gerçekten ömrümü bu fabrikada mı geçirmek istiyorum? Bu dünyada tek bir hayatınız var. Onu gerçekten o bilgisayarın başında mı geçirmek istiyorsunuz?  Yoksa herkes böyle yaşıyor diye mi siz de böyle yaşıyorsunuz? Hayalinizin, “Benim hayalim: Ömrümü bu fabrikada geçirmek, sonra da emekli olup ölmek” olduğunu mu söylüyorsunuz hakikaten?

Ben buna inanmıyorum.İşte bu yüzden size, daha önce kimsenin sormadığı bir soru yöneltiyorum: %100 özgür olsaydınız eğer şu anda ne yapıyor olurdunuz? Sadece bir dakikalığına bunu düşünün. Her şey olabilir. Bu sizin hayaliniz ve hiçbir kısıtlama yok. Bunu söylemek yasak da değil. “Şu anda paraşütle atlıyor olurdum, Papua Yeni Gine’ye seyahat ediyor olurdum, belgesel çekiyor olurdum, kendi kafemi açmış olurdum…” Ya da belki de sadece evinizde oturup, yazı yazıyor olurdunuz. Herkesin bir yeteneği ve yapmak istediği bir şey var. Verdiğiniz cevap ne olursa olsun; o mümkün! Ben, bu siteyi bunu anlatmak için kurdum. Benim buradaki amacım; bu şekilde mutsuz olduğumuzu fark etmemiz ve gerçekten arzu ettiğimiz hayata doğru bir adım atmamız. Adım adım gideceğiz. İlk adım; fark etmek. Sorgulamak, kendimizi kandırmaya artık bir son vermek.

Emin olun her şeyin bir yolu, çözümü varMutsuz olmak zorunda değiliz. Yeter ki fark edip, bir adım atalım. Ben de kendi yolumda yürüyorum ve benim de sizin desteğinize ihtiyacım var. Herkesin birbirine ihtiyacı var. Benim isteğim de; bir gazetede ya da dergide bir köşemin/sayfamın olması. Okuduklarımı, öğrendiklerimi, gördüklerimi yazıp; insanlarla paylaşmak. Bu site de hayalime giden yolda ilk adım.
Peki, sizinki ne? %100 özgür olsaydınız eğer siz ne yapıyor olurdunuz? Bu soruya dürüstçe cevap vermeniz çok önemli. Hemen bulamazsanız da telaş etmeyin. Kendinize zaman tanıyın çünkü bu çok normal. Dürüstçe yanıtlayıp, yanıtlamadığınızı kalbiniz bilecektir. Yanıtı bulduğunuzda mutlaka bir yere yazın. Hatırlayın; onu adım adım hayata geçireceğiz!

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply